Jesteś tutaj: Blog Do czego służą listwy przykrawężnikowe?

Do czego służą listwy przykrawężnikowe?

Trudno byłoby wykonać prace brukarskie w sposób precyzyjny i sprawny bez odpowiednich narzędzi. Zaliczamy do nich przede wszystkim przyrządy do wydajnego wyrównywania podsypki do profilowania podłoża. Do tej grupy należą listwy przykrawężnikowe. W dalszej części naszego wpisu wyjaśnimy, w jakim celu się je stosuje i czym się charakteryzują.

Jakie funkcje spełniają listwy przykrawężnikowe?

Listwa przykrawężnikowa to ręczny przyrząd, który wykorzystywany jest w celu przygotowania ławy przy krawężnikach pod cieki przykrawężnikowe. Z ich zastosowaniem w łatwy i dokładny sposób można wyrównać powierzchnię w miejscach, w których powstanie koryto ściekowe. Za sprawą regulowanej szerokości szalunku możliwe jest wykonywanie cieków o różnej szerokości. Dostosować można zarówno wysokość, jak i szerokość wyrównania nawierzchni. Listwa posiada rolki boczne, które wpływają na stabilną pracę na różnego rodzaju krawężnikach. Podczas przygotowywania ławy przykrawężnikowej na istniejącym już chodniku można dokonać szybkiego demontażu rolek bocznych, co pozwala na wykonanie przykrawężnikowego cieku.

W ofercie naszej firmy dostępne są solidne i wyjątkowo wytrzymałe listwy przykrawężnikowe malowane proszkowo. Są one przystosowane do krawężników o grubości od 100 do 200 mm. Zapewniają przy tym regulację wysokości do podłoża od góry krawężnika 120-300 mm. Możliwa jest też regulacja rozstawu lemieszy od 220 do 370 mm. Listwa waży ok. 11,5 kg.

Wybór listwy przykrawężnikowej, która wykazuje wytrzymałość, trwałość i została wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów, ma szczególne znaczenie dla profesjonalnych ekip, które oczekują od używanych na co dzień w pracy narzędzi niezawodności w różnych okolicznościach. Te warunki spełniają produkty dostępne w ofercie naszej firmy. Zapewniamy narzędzia, które z powodzeniem wykorzystywane są przez długie lata, nawet przy intensywnej eksploatacji.

Szukasz listwy przykrawężnikowej? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, zapewniającą rozmaite urządzenia, narzędzia i akcesoria brukarskie.