Jesteś tutaj: Blog Jaką rolę w pracach brukarzy odgrywają młotki brukarskie?

Jaką rolę w pracach brukarzy odgrywają młotki brukarskie?

Praca brukarza polega na układaniu, konserwacji oraz rozbiórce kostki brukowej. Podczas pracy wykorzystuje się ciężkie narzędzia takie jak przecinak mechaniczny, kleszcze brukarskie, czy imak brukarski, a także młotki brukarskie. Sprawdź, do czego dokładnie młotki te służą oraz jakie narzędzia brukarskie mamy w naszej ofercie.

Do czego służą młotki brukarskie?

W pracach brukarzy młotki brukarskie pełnią niezwykle istotną rolę. Służą one bowiem do dobijania poszczególnych kostek do właściwego poziomu i prostowania linii, a także do wyrównywania powierzchni. Ponadto, płyty położone na niezagęszczonej podsypce dobija się do właściwej wysokości i stabilności właśnie młotkiem brukarskim. Taki sposób użytkowania młotków brukarskich jest możliwy dzięki ich wyjątkowej, charakterystycznej konstrukcji. Zamiast tradycyjnych końcówek, które posiadają młotki budowlane, młotki brukarskie posiadają końcówki gumowe, nieuszkadzające poszczególnych kostek. Młotki brukarskie są wytrzymałe, ergonomiczne oraz twarde. Nie wywołują odbić ani drgań przenoszonych na dłonie przez trzonek.

Jakie inne narzędzia brukarskie mamy w naszej ofercie?

Oprócz najwyższej jakości młotków brukarskich w naszej ofercie posiadamy także gilotyny do cięcia kostki brukowej, wyposażone we wzmocnione ostrze z hartowanej stali, a także gilotyny do łupania kostki i bloczków, wyposażone w długi drążek o ergonomicznym kształcie rękojeści, umożliwiający efektywne cięcie elementów przy użyciu niewielkiej siły. Nasze produkty wykończone są przy zastosowaniu metody proszkowej. Oferowany przez nas przecinak do kostki brukowej natomiast wyposażono w łatwą w obsłudze regulację, umożliwiającą dostosowanie głębokości cięcia do grubości materiału. Nacisk ostrza rozkłada się równomiernie, gwarantując precyzyjne cięcie bez odłamków czy pęknięć.

Popularnością cieszą się także oferowane przez nas chwytaki poprzeczne do krawężnika, służące do przenoszenia i układania krawężników oraz innych elementów betonowych.