• gepter.pl
  • gepter.pl
  • gepter.pl

Blog

Jaką rolę w pracach brukarzy odgrywają młotki brukarskie?

Praca brukarza polega na układaniu, konserwacji oraz rozbiórce kostki brukowej. Podczas pracy wykorzystuje się ciężkie narzędzia takie jak przecinak mechaniczny, kleszcze brukarskie, czy imak brukarski, a także młotki brukarskie. Sprawdź, do czego dokładnie młotki te służą oraz jakie narzędzia brukarskie mamy w naszej ofercie.

Podstawowe narzędzia brukarskie do użytku ręcznego

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał do utwardzania nawierzchni. Kostką wykłada się podjazdy przed domami jednorodzinnymi, ścieżki w ogrodach, ale też miejsca publiczne takie jak parki, chodniki, place, czy parkingi. Nic w tym dziwnego – kostka prezentuje się niezwykle elegancko, a przy tym jest wyjątkowo trwała. Co ważne, stosunkowo łatwo się ją układa, a wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się zrobić to na własną rękę. Jakich podstawowych narzędzi brukarskich używają profesjonaliści? O tym właśnie opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Jakie akcesoria są niezbędne w pracach brukarskich?

Prace brukarskie nie ograniczają się do precyzyjnego i estetycznego układania kostki brukowej. Niezwykle ważne są działania  poprzedzające tę czynność, a wśród nich profilowanie podłoża. Dobre wykonanie robót zależy od jakości wykorzystywanych maszyn oraz zintegrowanego z nimi osprzętu. Jakie akcesoria są niezbędne w pracach brukarskich?

Z jakich maszyn korzystają brukarze?

Układanie kostki brukowej wymaga doświadczenia i precyzji. Wówczas wybrukowana nawierzchnia posłuży przez lata i dopełni wizerunku otoczenia. Jednak nie osiągniemy zadowalającego efektu, jeśli w pracy brukarza zabraknie właściwego sprzętu do robót brukarskich. Dlatego warto poznać maszyny i urządzenia wykorzystywane podczas układania bruku.