• gepter.pl
  • gepter.pl
  • gepter.pl

Blog

Jakie funkcje pełnią szalunki ślizgowe?

grey""

Szalunki ślizgowe stosowane są przy układaniu krawężników lub obrzeży. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, które znacząco usprawnia realizację prac. Dzięki niemu nie ma konieczności wykonywania tradycyjnego szalunku. Przekonaj się, jakie są ich najważniejsze funkcje i czym różnią się od szalunków przestawnych.

Najważniejsze etapy układania kostki brukowej

grey""

Kostka brukowa to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów służących do tworzenia nawierzchni. Jest estetyczna i funkcjonalna oraz, ze względu na szeroki wybór wzorów i kolorów, pozwala kreować przestrzeń na wiele sposobów. Podpowiadamy, jakie są najważniejsze etapy układania kostki brukowej.

Jak przygotować podłoże pod kostkę brukową?

grey""

Chodniki, podjazdy, ścieżki ogrodowe czy parkingi to tylko nieliczne miejsca, w których układa się kostkę brukową. Nawierzchnia z kostki jest funkcjonalna, elegancka, a przede wszystkim trwała, pod warunkiem, że odpowiednio przygotujemy podłoże.

Czym są łaty brukarskie? Jakie mają zastosowanie?

grey""

Do układania kostki brukowej na dużych powierzchniach potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Odpowiednio dobrane urządzenia sprawią, że układanie chodnika czy kostki ogrodowej przebiegnie znacznie szybciej. Takim sprzętem są m.in. mechaniczne łaty brukarskie.

Jaką rolę w pracach brukarzy odgrywają młotki brukarskie?

grey""

Praca brukarza polega na układaniu, konserwacji oraz rozbiórce kostki brukowej. Podczas pracy wykorzystuje się ciężkie narzędzia takie jak przecinak mechaniczny, kleszcze brukarskie, czy imak brukarski, a także młotki brukarskie. Sprawdź, do czego dokładnie młotki te służą oraz jakie narzędzia brukarskie mamy w naszej ofercie.

Podstawowe narzędzia brukarskie do użytku ręcznego

grey""

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał do utwardzania nawierzchni. Kostką wykłada się podjazdy przed domami jednorodzinnymi, ścieżki w ogrodach, ale też miejsca publiczne takie jak parki, chodniki, place, czy parkingi. Nic w tym dziwnego – kostka prezentuje się niezwykle elegancko, a przy tym jest wyjątkowo trwała. Co ważne, stosunkowo łatwo się ją układa, a wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się zrobić to na własną rękę. Jakich podstawowych narzędzi brukarskich używają profesjonaliści? O tym właśnie opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Jakie akcesoria są niezbędne w pracach brukarskich?

grey""

Prace brukarskie nie ograniczają się do precyzyjnego i estetycznego układania kostki brukowej. Niezwykle ważne są działania  poprzedzające tę czynność, a wśród nich profilowanie podłoża. Dobre wykonanie robót zależy od jakości wykorzystywanych maszyn oraz zintegrowanego z nimi osprzętu. Jakie akcesoria są niezbędne w pracach brukarskich?

Z jakich maszyn korzystają brukarze?

grey""

Układanie kostki brukowej wymaga doświadczenia i precyzji. Wówczas wybrukowana nawierzchnia posłuży przez lata i dopełni wizerunku otoczenia. Jednak nie osiągniemy zadowalającego efektu, jeśli w pracy brukarza zabraknie właściwego sprzętu do robót brukarskich. Dlatego warto poznać maszyny i urządzenia wykorzystywane podczas układania bruku.