Jesteś tutaj: Blog Jak wyprofilować podłoże przy pomocy listwy brukarskiej?

Jak wyprofilować podłoże przy pomocy listwy brukarskiej?

Trudno wyobrazić sobie realizację prac brukarskich bez zastosowania odpowiednich narzędzi. Jednym z nich jest listwa brukarska, która ma bezpośredni wpływ na precyzję działania. Umożliwia odpowiednie kształtowanie podłoża, aby dostosować jego formę do konkretnego zastosowania.

Korzyści z zastosowania listwy brukarskiej

Użycie listwy brukarskiej pozwala sprawnie i efektywnie wykonać podsypkę pod różne typy nawierzchni, w tym przede wszystkim chodniki, tarasy, parkingi itd. Profilowanie odbywa się ręcznie lub mechanicznie. Wydajność prowadzonych prac w dużej mierze zależy od doboru odpowiedniej listwy. Dlatego też w ofercie naszej firmy dostępne są różne produkty z tej kategorii.

Jednym z oferowanych modeli jest listwa brukarska GEPTER LTL250. Pozwala na wyprofilowanie podsypki pod nawierzchnię o szerokości od 1 do 2,45 m. Jej waga to 22 kg, w zestawie znajdują się też dwa łańcuchy z pochwytem. Użytkownik może przyczepić do listwy sztywne uchwyty prowadzące, dzięki czemu operowanie listwą jest o wiele łatwiejsze i wpływa na skrócenie całkowitego czasu wykonywania nawierzchni.

Jeśli praca realizowana jest na dużych nawierzchniach, proponujemy zastosowanie listwy brukarskiej ręcznej GEPTER LTL380. Dzięki niej można wyprofilować podłoże o szerokości do 3,8 m. Jednocześnie z powodzeniem może być ona zastosowana również na mniejszych powierzchniach. Posiada płynną regulację, co wpływa na zwiększenie efektywności działań, ich ułatwienie i przyspieszenie. Regulacja wysokości odbywa się w zakresie od 1,5 do 3,8 m.

Oprócz wymienionych powyżej produktów zapewniamy też listwę brukarską GEPTER LTS 500, która pozwala na przygotowanie podsypki pod nawierzchnię o szerokości od 1,2 do 5,2 m. Zapoznaj się z całą naszą ofertą. Zapraszamy.